Selecționerul echipei naționale de fotbal a României, Mircea Lucescu, a declarat că în meciul din deplasare cu Austria, din preliminariile CM 2026, își propune să riște atât cât e nevoie, subliniind că a analizat foarte bine adversarul.
Selecționerul naționalei României, Mircea Lucescu, a afirmat la lansarea unui centru de pregătire sportivă, că este mulțumit de calitatea meciurilor din play-off-ul Superligii și că dacă toate meciurile ar fi la același nivel fotbalul românesc ar face un pas în față.
Fanii români, pregătiți să ia cu asalt Austria. Biletele pentru meciul României cu Austria, din iunie, de la Viena, disponibile online începând de vineri.
„Tricolorii” au început cu stângul în preliminariile pentru Cupa Mondială din 2026. Naționala României a pierdut cu 1-0 în fața Bosniei pe Arena Națională.
România s-a impus în fața naționalei Ciprului, scor 4-1, în ultima etapă din Liga Națiunilor. Chiar dacă au câștigat, Mircea Lucescu, a fost nemulțumit de joc.
România întâlnește Cipru, luni, de la ora 21:45, pe Arena Națională, în ultima etapă a Ligii Națiunilor. Înainte de meci, Mircea Lucescu l-a „urecheat” pe Denis Alibec pentru incidentul din meciul contra Kosovo.