CFR Cluj a încheiat la egalitate meciul disputat joi seară în Gruia cu bielorușii de la Neman Grodno. „Am zis că va fi un meci dificil, dar avem șansele noastre la calificare, în Györ”, spune antrenorul Dan Petrescu.
CFR Cluj și-a aflat posibilele adversare din turul al treilea preliminar al competiţiei de fotbal Europa League, în urma tragerii la sorţi efectuate la Nyon.
Universitatea Craiova s-a calificat dramatic în Conference League la fotbal, după ce a învins-o pe Universitatea Cluj cu scorul de 5-4, la loviturile de departajare. Sabău, antrenorul clujenilor, anunță decizii drastice.