U-BT Cluj-Napoca a cucerit miercuri seară un nou titlu de campioană a României la baschet masculin, după ce a învins pe teren propriu formația CSM CSU Oradea, scor 74-72, în meciul al patrulea al finalei Ligii Naționale.
U-Banca Transilvania Cluj a câștigat și cel de-al doilea meci la Sibiu și este la o victorie distanță de calificarea în semifinalele Ligii Naționale de baschet.
BT Arena, sala polivalentă cu o capacitate de 10.000 de locuri din Cluj, și-a consolidat poziția de cea mai profitabilă sală de acest fel din România, înregistrând rezultate financiare record în 2024.