„Hai să facem Ziua Bună”, primul festival dedicat unui cartier din municipiul Cluj-Napoca a fost amânat din cauza vremii nefavorabile, anunță organizatorii.
Primăria Cluj-Napoca caută, prin concurs de soluții, o firmă care să proiecteze primul parc din cartierul Bună Ziua. Terenul ales pentru amenajare are peste 10 hectare și vedere spre aeroport.
Ordinul Arhitecților din România și Primăria Cluj-Napoca au anunţat oficial lansarea concursului de soluții și termenul limită pentru depunerea proiectelor pentru amenajarea Parcului Bună Ziua.
Un concurs de soluții pentru amenajarea unui parc în cartierul clujean Bună Ziua va fi desfășurat de municipalitate. Se dorește amenajarea pârâului Becaș, însă fără distrugerea biodiversității.