„Tenisul a fost viața mea.” Cu aceste cuvinte și cu emoția vizibilă în glas, Simona Halep a deschis conferința de presă care precede meciul său oficial de retragere de la BTarena.
Legendele tenisului mondial Andre Agassi, Steffi Graf, Simona Halep şi Andrei Pavel, au făcut show, sâmbătă, într-un meci de dublu care i-a încântat pe spectatori.
O legendă a tenisului mondial a lăudat revenirea pe teren a Simonei Halep, care a atins prima poziție în clasamentul mondial WTA, în două rânduri, între 2017 și 2019.
Simona Halep a declarat, la întoarcerea în ţară după ce a participat la Miami la primul său turneu de la ridicarea sancţiunii pentru dopaj, că vrea să participe la Jocurile Olimpice de la Paris.
Simona Halep a plecat, luni dimineaţă, la Miami, unde va participa la primul turneu după un an şi jumătate. Jucătoarea română de tenis a declarat că nu şi-a stabilit încă obiectivele pentru următoarea perioadă, în condițiile în care îi va fi greu să reintre în forma care a consacrat-o.