Simona Halep, numărul trei mondial, s-a calificat în semifinalele turneului de tenis Australian Open, primul de Mare Şlem al anului, după ce a spulberat-o pe estoniana Anett Kontaveit cu 6-1, 6-1, miercuri, la Melbourne.
Primăria Cluj-Napoca a alocat 475.000 de lei (101.000 euro) pentru meciul dintre România şi Rusia din Fed Cup, dar cele mai importante jucătoare vor absenta.
Simona Halep şi Banca Transilvania formează în ultimii ani un parteneriat excelent pentru ambele părţi, iar acest lucru este confirmat şi de ultima reuşită.
Primăria Cluj-Napoca va aloca nu mai puţin de 475.000 de lei (101.000 euro) pentru organizarea meciului de tenis contând pentru play off-ul Grupei Mondiale a Fed Cup în perioada 7-8 februarie.
Cu 22 de opțiuni favorabile, consilierii locali au votat, joi, proiectul de Hotărâre prin care Simona Halep va deveni cetățean de onoare al municipiului Cluj-Napoca.