Un medic de 72 de ani din București a fost ucis cu mai multe lovituri de cuțit în propria locuință, iar apoi apartamentul a fost incendiat într-o încercare de a șterge urmele crimei.
„Mai întâi, teroriștii Hamas au violat-o, iar apoi au împușcat-o în cap. Era o femeie minunată cu chip de înger”, este mărturia lui Yoni Saadon, un bărbat care a scăpat cu viață, prefăcându-se că e mort.