Stația de transport public „Fabrica de bere” va fi relocată din cauza lucrărilor de modernizare a Căii Moților-Mănăștur, anunță Compania de Transport Public. Modificările sunt valabile pe o perioadă determinată de timp.
Tot mai mulți locuitori din comunele Clujului vor introducerea de curse operate de Compania de Transport Public (CTP) Cluj-Napoca. Președintele CJ Cluj arată însă că traseele trebuie susținute prin subvenții dacă nu sunt profitabile.
Compania de Transport Public Cluj-Napoca a lansat joi o aplicație prin care clujenii pot localiza în timp real autobuzele din oraș, inclusiv traseul lor și viteza cu care circulă.
Trei noi rute de autobuz vor circula în curând pe direcția Florești-Cluj-Napoca, potrivit autorităților. Floreștenii sunt îndemnați să lase mașinile personale și să folosească transportul public.
Compania de Transport Public Cluj-Napoca SA face cunoscut publicului călător programul de transport urban și metropolitan pentru perioada 22.04 – 25.04.2022.