„U” Cluj 2-0 FC Botoșani: „Victorie după 90 de minute de luptă!”

Echipa lui Neluțu Sabău a obținut un scor bun 2-0 cu FC Botoșani, în etapa a 27-a din Liga 1.

U Cluj 2-0 FC Botoșani/captură video digisport.ro U Cluj 2-0 FC Botoșani/captură video digisport.ro

„U Cluj” a reușit să facă un joc de succes, după patru meciuri fără victorie.

„Dubla” lui Thiam

U Cluj a dominat meciul încă din start și a fost aproape de gol prin Thiam, în minutul 14.

Jocul de acasă al echipei lui Neluțu Sabău a fost unul ofensiv.

Thiam a fost jucătorul serii, înscriind primul gol în minutul 28.

După pauză, FC Botoșani a intrat în forță pe teren, fiind aproape de a marca, însă balonul a fost respins cu succes după intervenția lui Gorcea.

Cel de-al doilea gol executat de Thiam a venit pe finalul meciului, acesta numărând 6 goluri marcate în Superligă până în prezent.

U Cluj a urcat astfel pe locul 11, asigurându-și menținerea în Liga 1. Echipa lui Neluțu Sabău are 28 de puncte. FC Botoșani este pe locul 9, cu 31 de puncte.

Victoria a venit după un joc bine făcut.

„Victorie după 90 de minute de luptă!”, a notat și FC Universitatea Cluj pe pagina oficială de Facebook.

„U” Cluj, defavorizată de arbitri în acest sezon: „Avem nevoie de o competiție corectă”