Administrație

Emil Boc spune NU imnului și steagului Rusiei la Cupa Mondială de Gimnastică Ritmică de la Cluj: „Respectăm poziția României și Uniunii Europene”

Emil Boc spune NU imnului și steagului Rusiei la Cupa Mondială de Gimnastică Ritmică de la Cluj: „Respectăm poziția României și Uniunii Europene”|Foto: Mădălina IVAN - monitorulcj.ro
În contextul în care Federația Mondială de Gimnastică Ritmică a decis ca sportivii din Rusia să poată utiliza imnul și steagul țării în competițiile oficiale, primarul Emil Boc transmite un mesaj ferm prin care arată că la Cupa Mondială desfășurată în acest weekend la Cluj acest lucru nu se va întâmpla: „Respectăm poziția României și Uniunii Europene în acest domeniu”, spune primarul municipiului Cluj-Napoca.







Ultimele Stiri

abonare newsletter
banners