Victorie pentru Universitatea Cluj în amicalul contra Minaur Baia Mare

Echipa de fotbal Universitatea Cluj a învins formaţia de Liga a 3-a CS Minaur Baia Mare, într-un meci amical.

Echipa de fotbal Universitatea Cluj a învins, marţi, formaţia de Liga a 3-a CS Minaur Baia Mare, într-un meci amical, cu scorul de 2-0/ Foto: FC Universitatea Cluj - Facebook Echipa de fotbal Universitatea Cluj a învins, marţi, formaţia de Liga a 3-a CS Minaur Baia Mare, într-un meci amical, cu scorul de 2-0/ Foto: FC Universitatea Cluj - Facebook

Echipa de fotbal Universitatea Cluj a învins, marţi, formaţia de Liga a 3-a CS Minaur Baia Mare, într-un meci amical, cu scorul de 2-0, potrivit Agerpres.ro

Golurile au fost marcate de Filip Ilie în minutul 15 și Ştefan Pănoiu în minutul 69.

Antrenorul formaţiei Universitatea Cluj, Ioan Ovidiu Sabău a folosit pentru partida cu CS Minaur Baia Mare următoarea formulă de start: Iliev, Chinteş, Piţian, Mitrea, Vătăjelu, Doukoure, Fossati, Gheorghe, Silaghi, Pănoiu, Ilie. În cea de-a doua parte a meciului, U. Cluj a evoluat în următoarea componenţă: Chirilă, Chinteş (Opriş, min. 58), Piţian (Pojar din min. 50), Mitrea, Vătăjelu (Călugăr din min. 69), Doukoure, Fossati, Gheorghe (Techereş din min. 69), Pănoiu, Silaghi, Ilie (Baciu din min. 60).

Partida s-a disputat pe terenul 3 din Parcul Sportiv „Iuliu Haţieganu” din Cluj-Napoca.

Alex Chipciu, mijlocașul de la „U” Cluj: „Rămânem în lupta pentru play-off”

„U” Cluj – FCSB 0-0, remiză albă pe Cluj Arena