CFR Cluj, remiză cu Poli Iași. Meci incredibil în Moldova.

CFR Cluj și Poli Iași s-au întâlnit sâmbătă seara în etapa cu numărul 16 din Superligă.

Echipa de fotbal CFR Cluj/ Foto: Fotbal Club CFR 1907 CLUJ - Facebook Echipa de fotbal CFR Cluj/ Foto: Fotbal Club CFR 1907 CLUJ - Facebook

Sâmbătă, CFR Cluj și Poli Iași au remizat, scor 3-3, într-un meci din etapa cu numărul 16 din Superligă.

Harrison de la Poli Iași a deschis scorul din paza lui Ispas, după ce gazdele au făcut șah-mat apărarea adversă, iar în minutul 22 Katanec a dus scorul la 2-0, după o incursiune foarte bună a lui Luis Phelipe.

CFR Cluj a reușit să marcheze primul gol prin jucătorul Avounou  care a redus din diferență. În minutul 32 Ajeti a trimis balonul în poartă după câteva momente de confuzie în careul Iașiului.

Clujenii au reușit să întoarcă scorul înainte de pauză. Otele a reușit să înscrie cu capul din centrarea lui Muhar.

Chiar dacă CFR se afla în avantaj, Harrison a reușit al doilea gol și a dus scorul la 3-3 în minutul 62. Bîrligea a înscris, însă golul a fost anulat pe motiv de offside, iar meciul s-a terminat 3-3.

Jefte Betancor, „out” de la CFR Cluj. Mandorlini: „Își dorea să joace mai mult și eu nu pot promite asta nimănui”

CFR Cluj a ratat o „șansă de aur” cu Hermannstadt. Clujenii pleacă fără punct de la Sibiu