U Cluj a învins Someșul Gilău cu 3-1. Suporterii au “invadat” Gilăul – VIDEO

Al treilea meci al U Cluj din Liga a IV-a s-a desfășurat sâmbătă dimineața, de la ora 11.00, în deplasare la Gilău.

sursa foto: facebook.com/peluzasepcilerosii sursa foto: facebook.com/peluzasepcilerosii

U Cluj a încheiat cu victorie și al treilea meci din Liga a IV-a. Scorul a fost deschis din penalty de Dorin Goga, în minutul 32. Lovitura de la 11 metri a fost obținută după ce la un corner, Abrudan a fost faultat în careu.

În minutul 71, “studenții” s-au distanțat la 2-0 de adversari prin golul marcat de Adrian Pintea.

Șase minute mai târziu, Someșul Gilău au marcat și ei un gol. Dintr-o lovitură de la 17 metri la poartă, adversarii au înscris primul și singurul gol al lor din această partidă.

În minutul 78, Mădălin Bercea a înscris al treilea gol pentru Universitatea, la un minut distanță de golul celor din Gilău.

Suporterii U Cluj au fost alături de echipă și la acest meci disputat în deplasare. Stadionul are o capacitate de doar 50 de locuri, dar cu toate acestea fanii “studenților” au mers în Gilău și au urmărit meciul de după gardul terenului. Străzile localității au fost pline de suporterii care au mers pregătiți ca la orice meci: au avut cu ei steaguri, eșarfe, au cântat și și-au încurajat echipa.

Următorul meci U Cluj va avea loc sâmbăta viitoare pe Cluj Arena, cu Unirea Florești.