Gicu Grozav, la al doilea succes cu Standard

Standard Liege, cu albaiulianul Gicu Grozav pe teren din minutul 65, a cîstigat simbata seara partida disputata acasa cu KV Kortrijk, scor 1-0. Întilnirea a contat pentru etapa a cincea din campionatul Belgiei, rezultatul consemnind a doua victorie a lui Standard Liege în actuala editie. Introdus pe gazon în minutul 65 al partidei cu Kortrijk, Grozav a avut o ocazie de gol zece minute mai tirziu. A fost a cincea prezenta a mijlocasului ofensiv în tot atitea etape disputate din prima liga belgiana. Grozav, în virsta de 19 ani, face parte din lotul nationalei de tineret a României pentru cele doua meciuri cu Rusia din luna septembrie, partide contind pentru preliminariile Campionatului European Under 21, anunta siteul FRF.