Calificare!

Bistritenii au trecut de primul tur dupa scorul total de 3-2 cu muntenegrenii de la Grbalj. Gloria a reusit calificarea în turul doi al Cupei UEFA Intertoto, unde va juca cu Macabi Haifa. În retur, Gloria a reusit doar un egal, 1-1, la Podgorica, cu formatia muntenegreana FK Grbalj Radanovici. Gloria Bistrita a deschis scorul în minutul 40, prin Coroian, dupa o faza excelenta pornita de la Zaharia. Bistritenii s-au vazut egalati dupa doar 3 minute, Djalac înscriind dupa o greseala a apararii noastre. În repriza secunda, Gloria nu a contat în atac, ci a stat în preajma propriului careu degajind orice minge “aterizata” în zona. Spre final, muntenegrenii chiar au marcat pentru 2-1, dar tusierul a semnalizat offside. Gloria Bistrita: Tatarusanu – M. Rus, Abrudan, Toma, Dobre – Nalati, Dumitra, Coroian, Sepsi – Tilinca, Zaharia, Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau