Miercuri, 24 iulie 2024, s-a desfășurat proba scrisă din cadrul examenului național de definitivare în învățământ, sesiunea 2024. Mai mulți profesori au fost absenți.
Luni, 8 iulie, au fost afişate rezultatele la examenul de Bacalaureat 2024. Judeţul Cluj, pe primul loc la nivel naţional cu o rată de promovare de 88,9%.
Examenul naţional de Bacalaureat se încheie, vineri, cu proba scrisă la Limba şi literatura maternă, susţinută de elevii din partea minorităţilor naţionale.
Zeci de percheziții efectuate, joi, de anchetatorii DGA într-un dosar privind infracţiuni de corupţie în legătură cu susţinerea unor examene universitare.