CFR Cluj - Dinamo Kiev 0-0. Aproximativ 5.000 de fani, prezenți în Gruia. VIDEO

Duelul dintre CFR Cluj și Dinamo Kiev s-a încheiat la egalitate, 0-0, în partida amicală disputată pe arena „Dr. Constantin Rădulescu” din Gruia.

CFR Cluj - Dinamo Kiev 0-0 în meciul păcii! CFR Cluj - Dinamo Kiev 0-0 în meciul păcii!

Partida dintre CFR Cluj și Dinamo Kiev a fost precedată de un concert în care au performat mai multe artiste din Ucraina, printre care și celebra Ruslana. Pe gazonul din Gruia au pășit și aproximativ 200 de persoane refugiate din Ucraina, într-un moment plin de emoție.

Jucătorii celor două echipe au intrat pe teren cu steagul Ucrainei pe umeri, după care au fost intonate cele două imnuri.

Disputa dintre CFR Cluj și Dinamo Kiev a avut un aspect 100% amical, fiind încheiat fără goluri, 0-0. Mircea Lucescu a trimis din primul minut pe teren jucători importanți precum Tsygankov, Zabarny, Sydorchuk sau Garmash, în timp ce Dan Petrescu a folosit fotbaliști care nu au prins minute aproape deloc în acest sezon.