Sepsi OSK- CFR Cluj, 1-1. Remiză în deplasare, în etapa a doua a play-off-ului din Superliga.

CFR Cluj a încheiat la egalitate meciul disputat în deplasare pe terenul celor de Sepsi OSK și obține un singur punct, la distanță tot mai mare de liderul clasamentului.

Sepsi-CFR Cluj, 1-1/Foto: Fotbal Club CFR 1907 CLUJ Facebook.com Sepsi-CFR Cluj, 1-1/Foto: Fotbal Club CFR 1907 CLUJ Facebook.com

Primul gol al partidei Sepsi-CFR Cluj a fost marcat de gazde, în min. 9, prin balonul trimis de Ștefănescu.

După câteva minute de tatonări reciproce, clujenii au reușit să marcheze în min. 21 prin golul lui Boben.

Repriza a doua a fost în defavoarea „feroviarilor”, care nu au reușit să marcheze în poarta adversă, situație în care meciul s-a încheiat 1-1, iar CFR Cluj obține doar un punct din meciul disputat în deplasare. Potrivit clasamentului, echipa lui Adi Mutu este la o distanță de 7 puncte de liderul FCSB.

Sepsi OSK - CFR Cluj, echipele de start:
Sepsi: Niczuly - Ninaj, Kecskes, D. Ciobotariu - Oroian, N. Păun, Kallaku, Fl. Ștefan - Ștefănescu, Debeljuh, K. Varga
Rezerve: D. Moldovan - Tănasă, Dumitrescu, Popsa, Oteliță, Aganovic, Alimi, Rondon, R. Varga, Safranko
Antrenor: Bernd Storck

CFR Cluj: Sava - Cr. Manea, Boben, Mogoș, Camora - Muhar, A. Keita, Tachtsidis - C. Deac, Bîrligea, Otele
Rezerve: Hindrich - Cimpoesu, Abeid, Aussi, Al. Radu, R. Filip, Fica, Ciupei, Avounou, Serebe, Michael
Antrenor: Adrian Mutu

Zi de meci. CFR Cluj nu renunță la lupta pentru titlu.