Remiză în meciul dintre „U” Cluj și Petrolul. Gazdele au rezistat cu un om în minus

Meciul dintre Universitatea Cluj și Petrolul Ploiești s-a încheiat 0-0. Gazdele au reușit să reziste cu un om în minus.

Remiză pentru „U” Cluj/ Foto: FC Universitatea Cluj - Facebook Remiză pentru „U” Cluj/ Foto: FC Universitatea Cluj - Facebook

Sâmbătă, Universitatea Cluj și Petrolul au remizat, scor 0-0, într-un meci din etapa cu numărul 16 din Superligă.

Meciul a început mai bine pentru „U” Cluj, care a ratat două șanse importante prin Ianis Stoica și Daniel Popa. În cele din urmă, scorul dintre cele două formații a fost unul de egalitate la pauză.

După pauză, Petrolul Ploiești a început să fie și ea periculoasă și a avut câteva șanse, însă fără succes. Un moment important al partidei a fost în minutul 61, atunci când Valentin Gheorghe a fost eliminat direct, cu o lovitură cu cotul.

Fotbalistul celor de la Universitatea Cluj intrase de doar 4 minute pe terenul de joc.

În urma acestui rezultat, Universitatea Cluj este pe locul 9 în clasament, în timp ce Petrolul ocupă poziția a 6-a.

Imre Biro, fostul jucător al „U” Cluj, s-a stins din viață, la 65 de ani. „Universitatea Cluj este alături de familia îndurerată”