CFR Cluj - FCSB, 1-1. Farul Constanța câștigă

CFR Cluj-FCSB 1-1. Joc antrenant pe stadionul din Gruia. Din păcate, niciuna dintre echipe nu a reușit să înscrie golul decisiv. Marele câștigător în urma acestei partide rămâne Farul Constanța.

CFR Cluj - FCSB     /Foto: captură video CFR Cluj - FCSB /Foto: captură video

Partidă spectaculoasă pe stadionul din Gruia, unde CFR Cluj și FCSB au jucat un meci cu miză mare, în etapa a treia a play-off-ului din campionatul României: confruntarea cu liderul clasamentului SuperLigii, Farul Constanța.

CFR Cluj a făcut un joc bun la începutul partidei și a deținut controlul terenului în prima parte a meciului.

Echipa lui Dan Petrescu a făcut un joc ofensiv, iar fanii nu au așteptat prea mult deschiderea partidei.

Primul gol a a venit în min.19, prin șutul lui Bîrligea, care a reușit să înscrie de la șapte metri, după ce Târnoveanu a respins lovitura de cap a lui Burcă, iar balonul a fost preluat de Bârligea, care a executat șutul de debut al partidei, prin care a deschis scorul.

Câteva minute mai târziu, Muhar a primit un cartonaș galben (min. 26).

Atmosferă încinsă pe teren, unde rând pe rând echipele adverse au încercat să creeze faze decisive de gol.

În min. 33 CFR a înregistrat o ocazie bună, dar șutul lui Krasniqi a fost blocat de Târnoveanu

De cealaltă parte, la încheierea primei reprize (45+2), FCSB ratează puternic prin Miculescu, care șutează în poarta lui Scuffet, dar fără a înscrie

Bîrligea rămâne surpriza serii pe care antrenorul clujenilor a făcut-o celor de la FCSB.

Bârligea părăsește terenul în min. 59 al partidei, în urma accidentării, acuzând dureri musculare, fiind înlocuit de Petrila.

Joc antrenant în ultima jumătate de oră a meciului, cu tentative de a prelua balonul pentru a înscrie de ambele părți.

Dawa, intrat pe teren în repriza secundă, „obține” un cartonaș galben în min.63.

Și în repriza secundă, echipa lui Petrescu a fost ofensivă, iar FCSB a fost ținută departe de poarta lui Scuffet.

Min. 68 – FCSB a înscris prin Coman, o lovitură dură pe care nici Scuffet nu a reușit să o blocheze și a egalat.

În min. 90+1 FCSB reușește imposibilul prin Omrani, care preia de la Cordea, dar golul este anulat (ofsaid) în urma consultării VAR.

Finalul: Remiză în derby-ul cu FCSB.

Farul Constanța se plasează la patru puncte de echipa lui Dan Petrescu și la cinci de roș-albaștri.

CFR Cluj a reconstituit cu juniorii golul anulat cu Rapid: „Nu e ofsaid! Trimitem imaginile la FRF și CCA!”

Petrescu, dezlănțuit. „Vor să cureţe CFR-ul! E viciere de rezultat”