„U” Cluj – UTA 0-0. Remiză pe Cluj Arena, pe un gazon penibil, într-o stare avansată de degradare

Universitatea Cluj și UTA au încheiat la egalitate, scor 0-0, în etapa cu numărul 20 din Liga 1.

Sursă foto Facebook FC Universitatea Cluj Sursă foto Facebook FC Universitatea Cluj

Pe un gazon aflat într-o stare deplorabilă, Universitatea Cluj și UTA Arad și-au împărțit punctele într-un duel important din zona de jos a clasamentului.

Elevii lui Laszlo Balint au fost cei care au avut ocaziile mai mari în prima repriză, însă nici Keșeru și nici Dobrescu nu au reușit să-l învingă pe Gorcea cu execuțiile lor. În repriza secundă, clujenii au pus și ei presiune, însă nu au reușit să modifice tabela de marcaj.

Cea mai interesantă fază a avut loc în minutul 65 al jocului, atunci când Adrian Bălan a rupt din greșeală plasa porții, iar Romario Pires a făcut o improvizație. Mijlocașul celor de la U Cluj s-a urcat pe un scaun și a încercat să lege plasa ruptă cu o fașă medicală.

În urma acestui rezultat, Universitatea Cluj rămâne pe locul 14 în Liga 1, cu 19 puncte acumulate în 20 de meciuri disputate. De cealaltă parte, UTA se află pe 15 și are 18 puncte acumulate în 20 de meciuri.

Gazon de toată jena pe Cluj Arena. Eugen Neagoe: „E rușinos. Punem gunoiul sub preș”

Ultimul meci al anului pentru „U”. Eugen Neagoe insistă: „Cluj Arena are cel mai prost gazon din țară”

Eugen Neagoe, revoltat de starea gazonului de pe Cluj Arena: „Avem un oraș de 5 stele și un gazon de minus 4”