Victorie categorică în Gruia. CFR Cluj s-a impus în meciul amical cu Corvinul Hunedoara

CFR Cluj a câștigat meciul amical împotriva echipei Corvinul Hunedoara, cu scor 2:0, meci disputat la Cluj.

Meci amical între CFR Cluj și Corvinul Hunedoara / Foto: Facebook - CFR Cluj Meci amical între CFR Cluj și Corvinul Hunedoara / Foto: Facebook - CFR Cluj

CFR Cluj a obținut victoria în amicalul cu Corvinul Hunedoara, disputat pe Stadionul Dr. Constantin Rădulescu.

Deși la pauză scorul era 0:0, „feroviarii” au avut două reuşite în a doua repriză și au câștigat meciul cu 2:0.

Dan Petrescu a schimbat toți jucătorii de pe teren în a doua repriză, iar CFR Cluj a reușit să înscrie. Vito a deschis scorul pentru Campioana României și Mihai Bordeianu a adus al doilea punct cu un șut de la marginea careului.

Echipa din prima repriză a fost: Scuffet - Bălan, Kolinger, Yuri, Braun - Boateng, Cvek, Deac - Janga, Malele, Roger.

Echipa din repriza a doua a fost: Bălgrădean - Mbaye, Billong, Hoban, Brucic - Bordeianu (85’ Muanza), Itu (85’ Lucaci), Gîdea (85’ Niakate) - Ze Gomes, Yeboah, Vito.

Un jucător de la CFR l-a impresionat pe Nicolae Dică! „A luat-o de jos de la Bacău, uite că se poate şi aşa”