„U” Cluj, victorie împotriva Hermannstadt

„U” Cluj a învins miercuri echipa sibiană Hermannstadt, scor 2-1, într-un amical disputat pe Cluj Arena.

Jucătorii „U” celebrând un gol/FOTO: Universitatea Cluj - Facebook Jucătorii „U” celebrând un gol/FOTO: Universitatea Cluj - Facebook

„U” Cluj a reușit victoria în meciul amical împotriva celor de la Hermannstadt. Scorul final a fost de 2-1.

„Studenții” au avut un început slab de partidă, primind gol în minutul 2 al întâlnirii. Însă în a doua repriză, elevii lui Eugen Neagoe au reușit să întoarcă rezultatul grație golurilor lui Filip și Ispas.

Pentru Universitatea Cluj urmează meciul de pe 2 decembrie cu Petrolul. După întălnirea din campionat, „șepcile roșii” vor disputa partida decisivă din Cupa României cu Rapid, pe data 7 decembrie.

103 ani de la fondarea Universității Cluj!