monitorulcj.ro Menu

Sport

Sportivii antrenați la Bazinul de Înot Turda, locuri onorabile la primul lor concurs internațional

Înotătorii pregătiți de instructorul prof. Dan Ștefan Deceanu au obținut rezultate foarte bune la concursul internațional Summer Trophy, care s-a desfășurat la Târgu Mureș.

Deși s-au aflat la primul lor concurs, cei 9 sportivi care se pregătesc la Bazinul de Înot Turda s-au clasat pe locuri onorabile la competiția la care au participat 320 de înotători de la 23 de cluburi din țară și din străinătate. La fiecare probă s-au aliniat la start între 35-40 de sportivi.

Trei dintre înotătorii clujeni s-au clasat printre primii 10 concurenți, obținând un loc 4, două locuri 6, două locuri 7, un loc 9 și două locuri 10.

Iata clasamentul:

FETE

Miruna Pătru (2007) - 50 m bras  – locul 4

                              - 50 m liber – locul 12

                              - 50 m spate – locul 9

Corina Pătăcean (2006) - 50 m bras – locul 18

                                   - 50 m liber  -  locul 26

                                   - 50 m spate -  locul 21

Bianca Cocan (2006) - 50 m bras - locul 15

                                - 50 m liber - locul  23

                                 - 50 m spate – locul 16

Larisa Chiriță (2006) - 50 m bras – locul 20

                              - 50 m liber – locul 21

                              - 50 m. spate – locul 23

Mara Ielciu (2004) - 50 m bras – locul 23

                           - 50 m liber – locul 26

                           - 50 m. spate – locul 25

Victoria Timiș (2002) - 100 m bras – locul 16

                               - 50 m liber –  locul 18

                               - 100 m spate – locul 19

Noemi Fodor (2001) - 100 m bras – locul 7

                             - 50 m liber – locul 7

                             - 100 m spate – locul 6

BĂIEȚI

Mihai Alexandrescu (2002) - 50 m liber – locul 10

                                       - 100 m spate – locul 10

Daniel Moldovan (2003) - 50 m bras – locul 11

                                  - 50 m liber - locul 17