Jocurile Olimpice de vară de la Paris vor debuta oficial vineri seara, cu o ceremonie de deschidere inedită, desfăşurată în premieră în afara unui stadion, pe fluviul Sena.
Au mai rămas doar trei zile până la Jocurile Olimpice 2024, unde 107 sportivi calificați au fost aleși pentru a reprezenta România. Clujeanca Andrea Mikloș se află pe listă.
Într-un weekend plin de tensiune la competiția 13th ZRENJANIN OPEN 2024 din Zrenjanin, Serbia, echipa Clubului ONE Taekwondo din Cluj-Napoca a dat dovadă de o performanță remarcabilă, cucerind inimile și podiumurile competiției.
Concursul de orientare Cupa Busola de Aur – ed. 56 s-a desfășurat între 16-17 martie 2024, la Săvădisla, cu participarea a 263 de sportivi de toate vârstele.