FINAL "U" Cluj - FC Brașov 2 - 0. Al treilea succes consecutiv pentru "șepci"!

Universitatea Cluj a făcut un pas important spre salvarea de la retrogradare, după victoria repurtată în fața formației FC Brașov, scor 2-0.

Lemnaru (foto) a deschis scorul în minutul 25, cu un șut din întoarcere, la colțul lung. Kovacs a închis tabela, tot în prima repriză, după ce l-a driblat pe Bordea și a trimis în poarta goală ('39).

A fost al treilea succes consecutiv pentru "șepci", care se află la doar un singur punct în spate de un loc neretrogradabil.

În runda viitoare, "studenții" vor juca pe terenul lui Pandurii Târgu-Jiu.

Final de meci. "U" Cluj bifează a treia victorie consecutivă, după ce învinge cu 2-0 pe FC Brașov.

Min 86 - Fonseca trimite în bară, dar de la margine se ridică fanionul

Min 82 - Iese Vagner și intră Popa

Min 81 - Intră Ene și iese Lemnaru, în aplauzele fanilor

Min 76 - Târnăcop îi lasă locul lui Mendy

Min 76 - Fonseca șutează în blocajul lui Abrudan

Min 74 - Brașovenii solicită penalty pentru un presupus henț în careu, dar arbitrul lasă jocul să continue

Min 70 - Nemarcat la 16 metri, Fonseca trage direct în Veselovsky

Min 67 - Aganovici este schimbat cu Străuț

Min 65 - Brașovenii ratează o șansă uriașă de a marca. Trei "stegari" nu reușesc să împingă balonul în poartă, după o lovitură de colț deviază subtil de Tavarez

Min 63 - Lemnaru scapă din nou singur cu Bordea, dar de la margine se semnalizează ofsaid

Min 58 - Modificare la Brașov. Intră Fonseca și iese Cristea

Min 56 - Schimbare la clujeni. Intră Lungu în locul lui Kovacs

Min 54 - Veselovsky reține șutul lui Mateiu

Min 51 - Vagner este avertizat

Min 49 - Ocazie uriașă a lui Lemnaru! Atacantul l-a driblat pe Bordea, dar a intrat în unghi și a tras în plasa laterală!

A început repriza secundă

Final de primă repriză. "U" Cluj conduce cu 2-0 după primele 45 de minute.

Min 39 - Gol "U" Cluj! Kovacs majorează diferența, după ce îl driblează pe portarul brașovean

Min 31 - Mateiu îl testează pe Veselovsky cu un șut de la mare distanță, dar goalkeeper-ul clujenilor nu se lasă păcălit

Min 28 - Aganovic primește cartonașul galben

Min 25 - Gol "U" Cluj! Lemnaru deschide scorul, cu un șut din întoarcere, la colțul lung

Min 24 - Șutul lui Borza, din unghi, trece pe lângă poartă

Min 12 - Kovacs ia o acțiune pe cont propriu, centrează în careu, mingea se lovește de Ionescu și ricoșează periculos spre poarta oaspeților, dar Bordea e pe fază și apără

Min 10 - Gafă a lui Veselovsky. Portarul gazdelor iese greșit dintre buturi, dar atacanții brașoveni nu profită