Ovidiu Sabău și-a ironizat un jucător după remiza cu Sepsi: „Nu știa unde e poarta”

Universitatea Cluj nu a reușit să marcheze niciun gol în meciul contra Sepsi OSK, în etapa cu numărul 27 din Superligă.

Ovidiu Ioan Sabău/ Foto: FC Universitatea Cluj - YouTube Ovidiu Ioan Sabău/ Foto: FC Universitatea Cluj - YouTube

„U” Cluj a remizat, duminică, scor 0-0, în meciul contra echipei Sepsi Sfântu Gheorghe, în etapa cu numărul 27 din Superligă.

Ovidiu Sabău, antrenorul clujenilor, s-a declarat mulțumit de rezultatul final, chiar dacă a doua repriză a fost una modestă.

Mai mult, tehnicianul a analizat faza din minutul 93, atunci când Daniel Popa a ratat inexplicabil.

„Încercăm să jucăm fotbal, am luat un punct important. Am avut o primă repriză bunicică, am avut și o situație cu Popa, destul de bine prima repriză. A doua repriză a fost modestă.

(Despre ratarea lui Daniel Popa-n.red.) El fiind obosit, cred că nu știa unde e poarta. Portarul era în afara cadrului porții, poarta era goală. Da, mingea fuge un pic.

E un punct important, e un punct mare pentru noi. Știam că nu avem voie să pierdem împotriva unei echipe puternice. Ei știu să joace fotbal, chiar dacă au avut mici excepții. Sigur, încercăm să găsim soluții, a fost un meci foarte greu. Am rămas în lupta pentru play-off, dar nu cu șanse mari. Trebuie să luăm 6 puncte în cele trei jocuri, cel puțin”, a declarat Ovidiu Sabău la finalul partidei.

Bogdan Vătăjelu, OUT de la „U” Cluj! A sosit la echipă la începutul sezonului.