Remiza amicala pe Aries!

Pe un inceput mai ezitant al gazdelor, uniristii au reusit sa treaca in avantaj inca din minutul 11, prin autogolul lui Murar in urma unei neintelegeri cu portarul Pampea (nou venit sub culorile ,,vulturilor rosii,,). Turdenii, pregatiti de ex-uniristul Marcel Rusu, au echilibrat jocul si in minutul 41 Saim a restabilit egalitatea cu un sut fulgerator. La pauza in distributiile celor doua formatii au aparut mai multe modificari. In ultimul sfert de ora elevii lui Marius Baciu, au reusit sa refaca diferenta de un gol, prin Mircea Oprea (76), dar dupa numai doua minute Daniel Cucuruzan a restabilit egalitatea.* Ariesul – Unirea Alba Iulia 2-2 (1-1). Marcatori: Saim (41), Cucuruzan (78) / Murar (11, autogol), Mircea Oprea (76)Ariesul: Pampea – Tirca, Timar/cpt, Gongolea, Vasie – Gheti, Murar, C. Bucur, Mihu - Saim, Curtuius. In repriza secunda au mai jucat: Ciortea, I. Moldovan, Pavel, Cucuruzan, Opriceana, Florea, Alex. Pop, Hose, Cistean. Antrenor: Marcel Rusu.Unirea: C. Moldovan – Cl. Oara, Pistol, Poverlovici, Giurgiu – Negura, Dilbea/cpt, Selagea, C. Cristea – Sg. Costea, S. Muresan. In partea a doua au mai evoluat: Ignat – Soporan, Kelemen, M. Oprea, I. Grozav, Potopea, Zagrean si Balas. Antrenor: Marius Baciu.Alba mai are programat miine, un amical cu CS Zlatna, cu incepere de la ora 10.30, pe stadionul de pe malul Ampoiului.