Un tânăr de 23 de ani, căutat de autoritățile din Franța pentru comiterea infracțiunii de omor, a fost depistat într-un mall din Cluj-Napoca. Cazul a ajuns în atenția Serviciului de Investigații Criminale.
Un bărbat de 39 de ani din județul Cluj, urmărit internațional pentru tentativă de omor în Belgia, a fost depistat de polițiștii clujeni pe DN1C, în zona localității Bunești, comuna Mintiu-Gherlii.
Un tânăr în vârstă de 24 de ani pe numele căruia era emis un mandat de arestare european pentru șantaj a fost prins pe 9 februarie de polițiștii în Turda.
Poliţiştii clujeni au depistat, ieri, doi bărbaţi, daţi în urmărire internaţională pentru a executa pedepse privative de libertate. Aceştia sunt căutaţi de organele judiciare europene pentru spălare de bani, trafic de de fiinţe umane şi proxenetism.
Poliţiştii de investigaţii criminale din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Cluj au identificat un bărbat, urmărit internaţional. Acesta a fost preluat de pe aeroportul din Cluj-Napoca şi fost reţinut pentru 24 de ore.
La nici 24 de ore după arestarea şefului unei reţele de hoţi de buzunare care au terorizat turiştii din Paris, poliţiştii clujeni l-au capturat şi pe fiul acestuia, pe care îl acuză de tâlhărie.