Ardelenii părăsesc a doua competiție internă după ce au pierdut duelul cu Viitorul Livezile, scor 0-0 în timpul regulamentar, 4-1 la loviturile de departajare.
Jucătorul transferat de CFR Cluj în urmă cu 4 ani de la UTA Arad, dar care nu a evoluat deloc pentru clujeni, a rămas liber de contract în această vară.
Ardelenii l-au transferat înaintea noului sezon pe Vlad Mihalcea (26 de ani), un jucător cu meciuri în prima ligă pentru FCSB, Poli Timișoara și FC Voluntari.
Fotbalistul în schimbul căruia s-au plătit în total peste un milion de-a lungul carierei a semnat cu Șoimii Gura Humorului, formație din al treilea eșalon.
Francezul Guessouma Fofana, unul dintre jucătorii care n-au mai evoluat de la revenirea lui Dan Petrescu, nu a ajuns la un acord cu CFR Cluj pentru rezilierea contractului, scadent vara viitoare.