Universitatea Cluj, învinsă de o echipă daneză în ultimul amical din Antalya

Universitatea Cluj a pierdut cu 3-2 meciul cu FC Fredericia, echipă din liga a doua daneză, în ciuda faptului că a condus la pauză.

Universitatea Cluj, învinsă de o echipă daneză în ultimul amical din Antalya Universitatea Cluj, învinsă de o echipă daneză în ultimul amical din Antalya

Trupa antrenată de Erik Lincar a avut 2-0 după primele 45 de minue, însă danezii au obținut în cele din urmă victoria. Dragoș Tescan a fost autorul celor două goluri marcate de Universitatea. Erik Lincar a schimbat la pauză mulți jucători titular, iar efectul a fost unul devastator. Echipa daneză s-a impus cu 3-2 la finalul jocului.

Echipa de start:

Titulari: Gorcea – Alarcon, Fl. Ilie, Gugu, Mitrea – Balgiu, Neacșu – Ribeiro, Tescan, Ely Fernandes – Boiciuc.

După pauză au intrat: Păun, P. Pîrvulescu, Vomir, Remacle, Pires, Haită, N. Pîrvulescu, Moraru, V. Alexandru, Hofman.