Șumudică încheie anul pe ultimul loc în Turcia! Fostul antrenor de la CFR Cluj, învins de Fener

Marius Șumudică și-a pierdut din strălucire după plecarea de la CFR Cluj și încheie anul pe ultimul loc.

Șumudică încheie anul pe ultimul loc în Turcia! Șumudică încheie anul pe ultimul loc în Turcia!

Yeni Malatyaspor, echipa antrenată de românul Marius Şumudică, a fost învinsă în deplasare, cu 2-0, Fenerbahce Istanbul, într-o partidă din etapa a 19-a în prima ligă din Turcia.

Gazdele au deschis scorul în prima repriză, prin cehul Filip Novak (10), iar apoi şi-au majorat avantajul în partea a doua a jocului, prin grecul Dimitrios Pelkas.

În urma acestui nou eşec, Yeni Malatyaspor a coborât pe ultimul loc în clasament (20), la egalitate de puncte cu Kasimpaşa şi Goztepe, care au însă un golaveraj mai bun.

Moruțan încheie anul pe locul 10

Clujeanul Olimpiu Moruțan va încheia anul pe locul 10 cu Galatasaray. Jucătorul transferat în vară de la FCSB a bifat deja 15 meciuri în campionat și se poate lăuda cu 3 goluri și 2 pase de gol. În ultimul meci al anului, Moruțan a intrat pe teren în minutul 72 al partidei cu Antalyaspor.

Neluțu Varga, înțepături pentru Șumudică: „Dacă era Petrescu din vară, alta era satisfacția”

Șumudică uită, dar nu iartă după episodul CFR Cluj: „Aveam 400 de pase pe meci, acum fac 200 cu Petrescu”