CFR Cluj încheie cantonamentul din Antalya cu o victorie în fața formației AS Trencin

Echipa de fotbal CFR Cluj a câștigat și ultimul amical al iernii, scor 4-2, disputat, astăzi, împotriva formației AS Trencin, din Slovacia.

Golgheterul Țucudean a deschis scorul pentru echipa CFR Cluj în minutul 9 al întâlnirii. Billel Omrani a făcut 2-0 pentru CFR Cluj dintr-o lovitură de la 11 metri, iar Ciprian Deac a stabilit scorul pauzei, 3-0 pentru Campioana României.

Trencin a început bine repriza a doua și a marcat prin Roguljic. Culio a făcut 4-1, dintr-un penalty obținut de Omrani, după o fază senzațională a lui Petrila. În final, Trencin a mai marcat o dată, însă CFR s-a impus cu 4-2 și se întoarce la Cluj cu 3 victorii și o remiză în 4 partide amicale.

Echipa de start: Arlauskis, Manea, Lang, Vinicius, Camora, Djokovic, Bordeianu, Deac, Păun, Țucudean, Omrani

Au mai jucat în repriza a doua: Mureșan, Peteleu, Culio, Ioniță, Costache, Petrila, Hoban, Males, Ganea, Potra, Ionuț Rus

Etichete: fotbal cfr cluj