FINAL CFR Cluj - Gaz Metan 3 - 1. Feroviarii urcă pe 5

CFR a câștigat cu 3-1 în fața Mediașului și a urcat pe locul 5 în clasament, cu 51 de puncte. Feroviarii se află la două lungimi de Dinamo, care joacă vineri împotriva Săgeții Năvodari.

CFR a deschis scorul în minutul 9 prin Deac. Mediașul a egalat la începutul actului secund, prin Bawab ('51), dar și-a complicat misiunea după ce Trtovac a deviat nefericit în propria poartă șutul lui Camora ('70). Deac a închis tabela în minutul 74, cu o lovitură de cap.

Final de meci.

Min 89 - Felgueiras are un reflex uimitor în fața lui Robertson

Min 86 - Pleșca iese excelent din poartă și îi suflă mingea lui Batin

Min 78 - Monroy este avertizat

Min 77 - Cartonaș galben ppentru Florin Ilie

Min 74 - GOL CFR Cluj! Deac realizează dubla cu o lovitură de cap din interiorul careului

Min 72 - A intrat Munteanu în locul lui Llullaku

Min 70 - GOL CFR Cluj! Camora șutează din afara careului, iar Trtovac deviază nefericit în propria poartă

Min 30 - Cartonaș galben pentru Florin Dan

Min 28 - Deac recuperează în careu, driblează doi adversari, dar trage lamentabil

Min 16 - Ratare uriașă a lui Bawab. Singur la 4 metri, atacantul reia cu capul pe lângă. Felgueira, fără reacție!

Min 9 - GOL CFR Cluj! Ogbu reia cu capul la colțul lung, Pleșca respinge în față, de unde Deac trimite în plasă!

Min 5 - Tahar trage violent din afara careului, dar Felgueiras se află la post

Min 4 - Djokovic șutează din vole direct în brațele lui Pleșca

A început partida. Felgueiras a fost premiat de suporterii echipei gazde pentru prestația excelentă din acest sezon între buturile CFR-ului.

CFR: Felgueiras - Maftei, Cadu, Rada, Camora - Djokovic, Monroy - Deac, Negruţ, Costea - Ogbu; Rezerve: Amadio, Tade, Tiago Lopes, Batin, Muniru, Szilard, Păun

Gaz Metan: Pleşca - Trtovac, Ilie, Frăsinescu, Petre - Tahar, Dan - Avram, Bawab, Llullaku - Vitinho; Rezerve: Vîtcă, Muntean, Robertson, Todea, Mach, Covaciu, Romeo