Sport

Doliu la CFR Cluj! A murit Ovidiu Greavu, fostul antrenor al clubului

O nouă tragedie la echipa CFR Cluj. Ardelenii au anunțat decesul unui fostului antrenor Ovidiu Greavu.

Ovidiu Greavu/ Foto: Fotbal Club CFR 1907 CLUJ - Facebook Ovidiu Greavu/ Foto: Fotbal Club CFR 1907 CLUJ - Facebook

 

 


O nouă tragedie a lovit clubul de fotbal CFR Cluj. Fostul antrenor Ovidiu Greavu a murit.

 


Greavu a fost antrenorul echipei din Gruia în perioada 1987-1991.

„Clubul CFR 1907 Cluj își exprimă regretul și profunda tristețe pentru trecerea la cele veșnice a lui Ovidiu Greavu, fostul antrenor al echipei noastre în perioada 1987-1991.
Dumnezeu să îl odihnească în pace! Condoleanțe familiei îndurerate!”, a transmis CFR Cluj.


CFR Cluj l-a pierdut și pe Alexandru Matei luna trecută

În urmă cu aproape o lună, CFR Cluj l-a pierdut și pe Alexandru Matei, zis Nea Sandu.

Pe parcursul timpului, Nea Sandu a fost atât jucător, cât și antrenor și conducător în echipa CFR Cluj. Nu în cele din urmă, reprezentanții clubului l-au numit și un „prieten”, pentru care echipa va rămâne veșnic recunoscătoare:


„Clubul CFR 1907 Cluj își exprimă regretul și profunda tristețe pentru trecerea la cele veșnice a celui ce ne-a fost jucător, conducător, pentru o scurtă perioadă antrenor - dar, înainte de toate, prieten -, Alexandru Matei, sau simplu: Nea Sandu! Și-a dedicat întreaga viață clubului nostru și, indiferent de rolul pe care l-a avut, l-a dus la îndeplinire cu devotament și multă dăruire. Pentru asta noi, toți cei din familia CFRistă, îi vom fi veșnic recunoscători! Dumnezeu să te odihnească în pace, Nea Sandule! Vei rămâne mereu alături de noi!”, au transmis reprezentanții clubului CFR Cluj în luna octombrie.

Citiți monitorulcj.ro și pe Google News

CITEȘTE ȘI:

Jefté Betancor, oficial „out” de la CFR Cluj. Anunțul făcut de conducerea clubului

CFR Cluj, remiză cu Poli Iași. Meci incredibil în Moldova.

A murit Nea Sandu, care și-a dedicat viața clubului CFR Cluj! „Jucător, conducător, antrenor, prieten! Vei fi mereu alături de noi”

Ultimele Stiri
abonare newsletter