Victorie pentru CFR Cluj în Cupa României. Teleormănenii au rezistat doar cinci minute până să primească gol de la fosta campioană

CFR Cluj a câștigat, joi seară, meciul împotriva echipei CSM Alexandria, cu scorul 3-1 (2-1), într-un meci din grupa B din Cupa României.

Victorie pentru CFR Cluj/ Foto: CFR Cluj - Facebook Victorie pentru CFR Cluj/ Foto: CFR Cluj - Facebook

Alexandria a ajuns în grupe, după ce le-a învins pe CSM Slatina și pe Concordia Chiajna, ambele partida s-au terminat cu același scor (1-0).

„Zi de foc” pentru echipele clujene. „U”, CFR și U-BT, în fața unor meciuri importante. Emil Boc: „Doamne ajută să avem trei succese”

CFR Cluj a fost calificată direct în faza grupelor, datorită poziției pe care a terminat anul trecut în Superliga României, pe trei.

Echipa din Gruia a deschis scorul după primele 3 minute de meci prin golul lui Alin Fica.

Alexandria a reușit să marcheze în minutul 35.  Stancu a marcat din lovitură de la 11 metri și a egalat pentru teleormăneni.

CFR Cluj nu i-a lăsat prea mult pe teleormăneni să se bucure de gol și au marcat în minutul 42. Karlo Muhar a înscris și a readus-o pe formația clujeană în avantaj.

Scorul la pauză a fost 2-1 pentru CFR.

Clujenii au revenit în forță în repriza secundă, iar CFR a marcat cel de al treilea gol prin Mario Camora.

În ciuda șanselor de gol, scorul s-a terminat 3-1 pentru CFR Cluj.

Cristi Balaj s-a dezlănțuit după meciul CFR Cluj-Rapid București 1-3: „Au decis doi arbitri din București”