Universitatea Cluj a pierdut meciul amical cu CSM Reşiţa

Echipa de fotbal Universitatea Cluj a fost învinsă de formaţia de ligă secundă CSM Reşiţa cu scorul de 2-1 (2-1), duminică, într-un meci amical disputat pe Stadionul „Cetate” din Alba Iulia.

Echipa de fotbal Universitatea Cluj a fost învinsă de formaţia de ligă secundă CSM Reşiţa. Foto: Facebook FC Universitatea Cluj Echipa de fotbal Universitatea Cluj a fost învinsă de formaţia de ligă secundă CSM Reşiţa. Foto: Facebook FC Universitatea Cluj

Filip Ilie a deschis scorul pentru „U” în minutul 4, dar reşiţenii au întors rezultatul până la pauză, potrivit paginii de Facebook a clubului ardelean.

Antrenorul Ioan Ovidiu Sabău a început cu Iliev - Oancea, Piţian, Miron, R. Dimitrov - G. Simion, Silaghi, Tescan - Hofman, F. Ilie, Calcan.

În a doua parte a meciului, pe lângă juniorii Iustin Chirilă, Nicholas Pop şi Alin Techereş, care au mai evoluat pentru prima echipă, tehnicianul i-a mai introdus pe Paul Crişan, Şefan Opriş, Alin Baciu, Mario Tout, Alin Tudorache şi Vlad Lambru.

Sâmbătă, „U'” Cluj a dispus de Unirea Dej cu 2-0, în alt meci amical.