Sport

CFR Cluj a transferat un fundaș din Coasta de Fildeș

Niakate Abdoulaye, un fundaș central în vârstă de 22 de ani, a semnat cu CFR Cluj, însă va evolua, pentru moment, la echipa secundă a „feroviarilor”, care evoluează în Liga 3.

CFR Cluj a transferat un fundaș din Coasta de Fildeș. FOTO: Facebook/ CFR Cluj CFR Cluj a transferat un fundaș din Coasta de Fildeș. FOTO: Facebook/ CFR Cluj

 

 


„Bine ai venit, Niakate Abdoulaye! Suntem bucuroși să vă anunțăm că Niakate Abdoulaye, un fundaș central în vârstă de 22 ani din Coasta de Fildeș, este noul fotbalist al echipei noastre secunde. Îi dorim multă baftă și cât mai multe realizări la clubul nostru!”, se arată în comunicatul emis de CFR Cluj. 

 


CFR Cluj își urmează astfel strategia pe care șefii au anunțat că o vor folosi în această vară. Cristi Balaj, președintele campioanei, dezvăluia în iunie că formația din Gruia va continua să transfere jucători tineri, din zona Africii, pe care să-i împrumute, fie în țara natală, fie în ligile inferioare din România.

CITEȘTE ȘI:

CFR Cluj, refuzată de unul dintre cei mai în vogă antrenori europeni ai momentului

Ultimele Stiri
abonare newsletter