CFR Cluj a câştigat primul meci după pauza forţată de pandemia de Covid-19

CFR Cluj a învins FC Hermannstadt cu 2-1, într-un meci disputat sâmbătă pe aren a „Dr. Constantin Rădulescu” din Cluj-Napoca.

Cele două formaţii au jucat primul lor meci după pauza forţată de pandemia de coronavirus, însă fără ca accesul spectatorilor să fie permis.

CFR Cluj a deschis scorul în minutul 39 al partidei prin Mario Rondon, în timp ce Alvaro Pereira a majorat avantajul în minutul 53. Yazalde a punctat pentru sibieni în minutul 59 al jocului.

Dan Petrescu a folosit o formulă de joc experimentală în care s-au regăsit Petrila, Chipciu, Ciobotariu sau Luis Aurelio.

CFR Cluj: Sandomierski - Cr. Manea, Boli, D. Ciobotariu, Cestor - Chipciu, L. Aurelio, M. Pereira, Golofca - Rondon, Petrila

Rezerve: Hindrich - I. Rus, Păun, Djokovic, Hoban, Omrani, Bordeianu, Camora, Vinicius, Susic, Burcă, Costache, Itu, Joca

Antrenor: Dan Petrescu

Hermannstadt: Cristiano - Vodă, Viera, Stoica, Opruț - P. Petrescu, Pires, Dâlbea, Cordea - Sîntean, Bălan

Rezerve: Novio, I. Pop, Tătar, Luchin, Busu, Almedia, Dumitriu, Buzan, Caiado, Yazalde, Dobrosavlevici

Antrenor: Vasile Miriuță