Doar egal pentru handbalistele „U” Alexandrion în primul meci din Liga Națională

Primul meci al fetelor de la Universitatea Alexandrion Cluj a fost unul indicis, acestea fiind egalate în ultimele secunde ale meciului după ce la finalul meciului au fost eliminate două jucătoare.

Chiar dacă lotul „U” Alexandrion este unul cu jucătoare tinere cu puțină experiență, unitatea grupului a compensat astfel reușind să țină frâu echipa moldovencelor.
Cu un început de meci bun în care au condus chiar și cu cinci goluri, după o pauză la care antrenorul oaspetelor a tras de timp primind și o eliminare de două minute, oboseala și-a făcut simțită prezență la clujence, în ultimele minute două dintre acestea fiind eliminate. Astfel HCM Roman a reușit să egaleze pe final de partidă, meciul încheindu-se cu scorul de 29-29.
În următoarea etapă echipa clujeană, „U” Alexandrion va întâlni în deplasare echipa HCM Râmnicu Vâlcea.