ACS Poli Timișoara - CFR Cluj 1 - 0. Final de meci, final de vis pentru feroviari!

CFR pierde suprinzător pe terenul Timișoarei, scor 0-1, și ratează șansa de a se apropia de locurile care duc într-o cupă europeană.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Nicu Boldea, în repriza secundă.

Clujenii au terminat meciul în inferioritate numerică, după ce Brandao a văzut al doilea galben și implicit pe cel roșu ('93).

Final de meci. Timișoara câștigă cu 1-0 în fața CFR-ului.

Min 90+3 - Brandao este eliminat, după ce vede al doilea galben

Min 90 - Pap este avertizat

Min 84 - Pap prinde șutul lui Voiculeț

Min 81 - Intră Poparadu, iese Bodlea

Min 79 - Camora este avertizat și el

Min 78 - Djokovic primește cartonașul galben

Min 76 - Gol Timișoara! Nicu Boldea deschide scorul cu un șut fulgerător din 16 metri!

Min 73 - Iese Costea, intră Hora

Min 70 - Intră Batin, în locul lui Maah

Min 67 - Iese Trandu, intră Nanu

Min 66 - Intră Voiculeț, iese Sepsi

Min 64 - Gol anulat CFR-ului. Rui Pedro trage puternic din 10 metri, Pap respinge în față, iar Ciprian Deac înscrie. Golul nu este însă validat pe motiv că mijlocașul feroviarilor s-a aflat în ofsaid

Min 61 - Szekely primește galben pentru simulare

Min 59 - Maftei trimite cu capul în bară

Min 52 - Sepsi este avertizat

Min 51 - Bărbuț pătrunde în viteză pe flancul drept, dar centrează direct în brațele lui Felgueiras

Min 48 - Djokovic trage, dar mingea este deviată în coner

Min 47 - Costea ia o acțiune pe cont propriu, pătrunde în careu, dar ezită să șuteze și este deposedat

Min 46 - Începe repriza secundă

Min 46 - Intră Bărbuț, în locul lui Popovici

Final de primă repriză. ACS Poli Timișoara și CFR se află la egalitate, scor 0-0, după primele 45 de minute.

Min 43 - Șutul lui Trandu e deviat în corner de fundașii feroviari

Min 41 - Costea trimite anemic, dintr-o poziție ideală. Pap reține fără probleme