CFR Cluj a remizat cu Farul Constanța, scor 1-1, în Superliga

Meciul disputat în deplasare de CFR Cluj cu echipa lui Hagi s-a încheiat cu o remiză. Clujenii revin acasă doar cu un punct și se mențin pe poziția a treia a clasamentului.

Farul Constanța-CFR Cluj, 1-1, în Superliga/Foto: Fotbal Club CFR 1907 Cluj Facebook.com Farul Constanța-CFR Cluj, 1-1, în Superliga/Foto: Fotbal Club CFR 1907 Cluj Facebook.com

Gol specataculos marcat de Ajeti în partida disputată cu Farul Constanța, prin care a egalat jocul.

Clujenii au presat terenul echipei adverse din primele minute ale jocului. După câteva faze de „încălzire” și tatonări reciproce, primul gol al meciului a fost deschis de echipa lui Hagi, în minutul 65, când Ronaldo Deaconu a înscris după o deviere a lui Louis Munteanu.

Clujenii au egalat în minutul 83, cu un şut superb al lui Ajeti. Partida s-a încheiat cu o remiză, 1-1, situație în care CFR rămâne pe locul al treilea în clasament, cu 50 de puncte. Farul este pe loc de play-off, al 5-lea, având 42 de puncte, dar aşteaptă ultima etapă pentru a fi sigură de prezenţa între primele şase echipe ale Superligii.

FARUL: Buzbuchi - Dussaut, K. Boli, M. Popescu (Diogo Queiros 70), Kiki – R. Deaconu (D. Sîrbu 70), Nedelcu, Vînă – N. Grigoryan (Grameni 58), L. Munteanu (Budescu 70), Rivaldinho (I. Cojocaru 58). ANTRENOR: Gheorghe Hagi

CFR CLUJ: R. Sava - Cr. Manea (Mogoş 76), Boben, Ajeti, Abeid - Muhar, K. Keita, Tachtsidis (Avounou 69) – Fică (R. Filip 77), Bîrligea (P. Michael 69), Otele. ANTRENOR: Adrian Mutu

Cartonaşe galbene: M. Popescu 21 / Otele 90+1

Adrian Mutu, îngrijorat de lipsa lui Ciprian Deac pentru meciul cu Farul: „Este un jucător foarte important”