Florești

Măsuri temporare la Liceul „Dumitru Tăuțan” din Florești în contextul lucrărilor de extindere: cursuri în trei schimburi și ore cu durată redusă. Primarul Bogdan Pivariu: „Un efort temporar, asumat pentru un scop clar”.

Cursuri în trei schimburi și durată redusă a orelor, la Liceul „Dumitru Tăuțan” din Florești. Primarul Bogdan Pivariu: „Știu că nu este ușor, însă este un efort temporar, asumat pentru un scop clar”|Foto: Bogdan Pivariu – Facebook
Timp de o aproximativ o lună, cursurile la Liceul „Dumitru Tăuțan” din Florești vor fi organizate în 3 schimburi, iar durata orelor va fi redusă. Măsurile temporare, adoptate cu susținerea părinților și a consiliului de administrație al școlii, sunt aplicate în contextual lucrărilor de extindere a unității de învățământ.


Sănătate

UMF Cluj dezvoltă cel mai mare Centru integrat de simulare și cercetare din Sud-Estul Europei. Rector Anca Buzoianu: „Un proiect ce reflectă preocuparea pentru investiții de calitate în viitorul actului medical”.

UMF Cluj dezvoltă cel mai mare Centru integrat de simulare și cercetare din Sud-Estul Europei. Rector Anca Buzoianu: „Un proiect ce reflectă preocuparea pentru investiții de calitate în viitorul actului medical”.|Foto: monitorulcj.ro
UMF Cluj a început construcția celui mai mare Centru integrat de simulare și cercetare medicală din Sud-Estul Europei, cu o valoare totală de peste 50 de milioane de euro. Proiectul este dedicat dezvoltării cercetării medicale și pregătirii profesionale la standarde internaționale.






Ultimele Stiri

abonare newsletter
banners