U-BT Cluj-Napoca a reușit până acum două transferuri înaintea noului sezon: Bobe Nicolescu și Otis Livingston sunt primii jucători veniți sub comanda lui Mihai Silvășan, și el reconfirmat în funcție.
U-Banca Transilvania Cluj a câștigat și cel de-al doilea meci la Sibiu și este la o victorie distanță de calificarea în semifinalele Ligii Naționale de baschet.