Actualitate
Medicul din Cluj infectat cu CORONAVIRUS la Suceava: „AICI E RĂZBOI! Pregătiți-vă sufletește pentru decizii grele”
![Medicul clujean Mihai Mărginean a fost infectat cu coronavirus la Spitalul Suceava](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2020/04/12/doctor-mihai-marginean-anestezist-spitalul-militar-cluj-2.jpg)
În armată ordinele se execută, nu se discută! Știe toata lumea. „Mâine plecați la Suceava”. „Am înțeles! Să trăiți!”. Familia mea a acceptat cu greu și lacrimi ordinul. Dar mie nu mi-a fost frică nicio secundă. Așa începe povestea lui Mihai Mărginean, tânărul medic militar din Cluj infectat cu coronavirus în timp ce participa la redeschiderea Spitalului Județean Suceava.