„U” Cluj s-a impus în fața celor de la Concordia Chiajna, scor 3-1. Gol marcat de la peste 30 de metri

FC Universitatea Cluj a trecut fără emoții de meciul contra celor de la Concordia Chiajna. Echipa antrenată de Erik Lincar s-a impus cu 3-1.

„U” Cluj se menține în lupta pentru promovare/ Sursă foto: FC Universitatea Cluj - Facebook „U” Cluj se menține în lupta pentru promovare/ Sursă foto: FC Universitatea Cluj - Facebook

„U” Cluj s-a impus luni, 18 aprilie, pe teren propriu, în fața echipei ilfovene, scor 3-1, în runda cu numărul 5 din play-off-ul ligii secunde.

Oaspeţii au deschis scorul prin Voicu, în minutul 27.

Citiți știrile monitorulcj.ro și pe Google News

Bucuria ilfovenilor nu a ținut mult deoarece Denis Ispas a egalat scorul în minutul 32 în urma unui șut de la peste 35 de metri, mingea intrând în poarta lui Aldescu, portarul celor de la Concordia Chiajna.

Potrivit digisport.ro, greșeala lui Aldescu a fost momentul decisiv al partidei și a înclinat balanța în favoarea gazdelor.

„U” Cluj a mărit avansul prin golurile marcate de Romeo în minutul 35 şi Boiciuc în minutul 48.