Universitatea Cluj, victorie uriașă la Mioveni! Negrean a marcat primul gol din carieră pentru „U”

Universitatea Cluj a obținut un succes cu 1-0 în fața celor de la CS Mioveni, în etapa cu numărul 9 din Liga a 2-a.

Universitatea Cluj a câștigat cu 1-0 în fața celor de la CS Mioveni în ultimul meci disputat în etapa a 9-a din Liga a 2-a. Formația pregătită de Costel Enache a făcut o primă repriză modestă, dar avea să câștige toate punctele după o parte secundă mult mai bună în fața argeșenilor.

Alexandru Negrean a marcat primul gol din carieră pentru Universitatea Cluj cu un șut superb în minutul 59 al jocului de la Mioveni, după care „studenții” s-au instalat la conducerea jocului. CS Mioveni a presat pe final, dar a avut o singură ocazie mare în prelungiri, atunci când Vâtcă s-a opus în fața lui Coșereanu.

Universitatea Cluj a acumulat 17 puncte după victoria de la Mioveni și ocupă locul trei în clasamentul din Liga a 2-a, fiind la doar trei puncte distanță de liderul Universitatea Craiova.