OFICIAL! Halep vine la Cluj

Simona Halep a anunțat că va evolua în partida dintre România și Elveția, programată pe data de 21-22 aprilie, la Cluj-Napoca.

”Îmi iau la revedere de la Miami cu această lovitură frumoasă, din drop. Ne vedem pe zgură. Următoarea oprire: Cluj. Fed Cup” a scris sportiva de 26 de ani pe Facebook. După ce a ieșit la simplu în turul 3, Simona Halep a ratat și calificarea în sferturile de la Miami în proba de dublu. Halep și Begu au pierdut în super tie-break în fața perechii Raquel Atawo/Anna-Lena Groenefeld, scor 7-6(3), 2-6, 8-10. Partida a durat o ora și 42 de minute.
După meciurile din Sala Polivalentă, Halep va participa la turneul de la Stuttgart, care va debuta pe 23 aprilie.  România și Elveția sunt la egalitatea în meciurile directe, 3-3.