Înfrângere la două puncte pentru handbalistele de la ”U” Alexandrion

Echipa de handbal feminin ”U” Alexandrion a cedat cu scorul de 21 la 25 (7-16) în fața oltencelor de la SCM Craiova.

Partida disputată ieri, 2 octombrie, pe teren propriu, a fost una cu ghinion pentru handbalistele antrenate de Ani-Senocico care rămân cu o singură victorie în Liga Națională după opt etape.

„Ne-am făcut noi meciul dificil, deoarece am ratat extrem de mult mai ales în prima repriză și asta ne-a costat mult. Urmează o pauză competițională de două săptămâni, în care o să încercăm să pregătim cât mai bine următoarele meciuri”, a precizat antrenorul Ioan Ani-Senocico.

Marcatoarele formației universitare în partida cu SCM-ul au fost: Cristina Laslo și Laura Popa cu 5 goluri, Mihaela Senocico cu 4, Magdalena Paraschiv și Irina Ivan, cu câte două goluri și Corina Biriș, cu o reușită.

Următorul meci pentru echipa ”U” Alexandrion Cluj va fi jucat duminică, 19 octombrie, când vor întâlni în deplasare echipa CSM Ploiești.