CFR Cluj învinsă de Steaua, pe stadionul din Gruia, scor 1-0

Echipa Steaua a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), formaţia CFR Cluj, într-un meci disputat în cadrul etapei a treia a Ligii I, în care gazdele au jucat în inferioritate numerică din minutul 43.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Cristian Tănase, în minutul 14, cu un lob de la circa şase metri.

Din minutul 43, CFR Cluj a evoluat cu un jucător mai puţin, după ce Sergiu Negruţ a fost eliminat pentru o intrare dură la Arlauskis.

CFR Cluj: Felgueiras - Susic, Larie, Rada, Camora - Monroy (Ivanovski '76), Christian (Muniru '46) - Deac, Negruţ, Jazvici (Fl. Costea '20)- Tade. Antrenor: Vasile Miriuţă

Steaua: Arlauskis - Râpă, Szukala, Varela, Latovlevici - Prepeliţă, Stanciu - Popa (Neagu '78), Chipciu (Vîllceanu '73), Tănase - Keşeru (Iancu '69). Antrenor: Constantin Gâlcă

Cartonaşe galbene: Susic '42, Deac '53, Larie '61, Camora '84 / Szukala '51, Neagu '80, Stanciu '84, Tănase '90+3

Cartonaş roşu: Negruţ '43

Arbitri: Ovidiu Haţegan - Sebastian Gheorghe, Vladimir Urzică - Florin Marcu

Observatori: Alexandru Deaconu, Cristian Vasc